• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Yamaha Lc Bearing Code

cham

Moderator
Staff member
Screenshot_2014-01-27-22-31-20-1-1.png Assalammualaikum..saya nak share bearing FAG C3 fiber made in protugal..
Nak tahu ada tak sapa-sapa yang penah pakai bearing ini??sebab saya dah ada yang share pasal bearing ini banyak comment yang positif dari negetif..kot-kot ada yang sudi share pengalaman..barang ini dalam proses oder lagi dah dekat seminggu lebih..tak sampai-sampai malaysia lagi.

Expired87

tumpang tanya. Selain bearing engine, wheel bearing racing ada x? Sbb dulu ada kwn penah bgtau sy. Dia ckp moto dia pki wheel bearing racing skali utk ringankn pusingan tayar. Bearing engine klu sy nk tukar full set, skali dgn gear set hiway. Ok x? Stnd mod. Block head sume stnd.

ple5888

Veteran
Salam...sy plan nk msk jetrod 4mm....nk guna bearing skf c3 jer.
Cuma dilema sekarang nk guna jenis explorer ke enduro?
Apa beza 2 jenis bearing tu? mohon pencerahan dr otai²...

cham

Moderator
Staff member
Salam...sy plan nk msk jetrod 4mm....nk guna bearing skf c3 jer.
Cuma dilema sekarang nk guna jenis explorer ke enduro?
Apa beza 2 jenis bearing tu? mohon pencerahan dr otai²...
Enduro kalau dulu² top pakai kat rxz..bearing kegemaran saya FAG fiber paku 1 bijik rm120 made in japan.

Wpt - Kcy

Veteran
View attachment 29021 Assalammualaikum..saya nak share bearing FAG C3 fiber made in protugal..
Nak tahu ada tak sapa-sapa yang penah pakai bearing ini??sebab saya dah ada yang share pasal bearing ini banyak comment yang positif dari negetif..kot-kot ada yang sudi share pengalaman..barang ini dalam proses oder lagi dah dekat seminggu lebih..tak sampai-sampai malaysia lagi.

boleh pakai tapi tgk cara depa press masuk sbb agak sensitive dan jgn kedekut tukat minyak hitam.........enjoy your FAG:shag:

Last edited: