• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

[WTS] Jet Turbo eXtreme Engine Oil (JTX EO)

kid

Super Veteran
myk yg bro palex jual tu aku rase la yg terbaik setakat nie UNTUK MOTOSIKAL ... pasal ape bdk2 xtream mod dari jira sebelah dah try .. dr kl-pulau pinang non stop ride..full throttle berhenti cume isi myk petrol jer dan berehat kat pulau pinang selama 4 jam then ride blk ke kl dgn cara yg sama..so far x der jem..x de calar2 and panas nye x terlalu sgt... tp ape2 pon tepuk dada tnye selera lah.. aku ckp nie bkn cite kosong..sebb die org dah buat sebelum jual myk tu..dan aku salah sorang dr mereka...

isdaniel

Super Veteran
kid said:
myk yg bro palex jual tu aku rase la yg terbaik setakat nie UNTUK MOTOSIKAL ... pasal ape bdk2 xtream mod dari jira sebelah dah try .. dr kl-pulau pinang non stop ride..full throttle berhenti cume isi myk petrol jer dan berehat kat pulau pinang selama 4 jam then ride blk ke kl dgn cara yg sama..so far x der jem..x de calar2 and panas nye x terlalu sgt... tp ape2 pon tepuk dada tnye selera lah.. aku ckp nie bkn cite kosong..sebb die org dah buat sebelum jual myk tu..dan aku salah sorang dr mereka...
bro sblm palex jual..aku dah jual same² tapau dulu tahun 2006...hahaha...ok mmg ok tp ntah JTX nie lg best..even superbike pun pakai

kid

Super Veteran
yup mase aku pakai sbk pon myk jtx nie gak aku isi so far ok ..cume kat atas tu bg pendapat jew... moto aku pon pakai miniral jer + suntik gak jtx...

isdaniel

Super Veteran
kid said:
yup mase aku pakai sbk pon myk jtx nie gak aku isi so far ok ..cume kat atas tu bg pendapat jew... moto aku pon pakai miniral jer + suntik gak jtx...
ok..terima kasih bro kerana beri pandangan...bleh kongsi anda pakai SBK kan..model apa? cc apa? kwn mcm nak pakai tp blum ada rezeki

kid

Super Veteran
moto sg jer dee .. nie kalau ade rezeki nak ambik blk sbk tp mesia nye la.. rabbit ohhhh rabbit!!!!!!!!!!!!! sori spam..

kalu nko keje gov..leh wat zero downpament loan sampai 20-30 year.. kat kapar klang bleh wat tp x sure ar dengar2 org ckp jew...

isdaniel

Super Veteran
kid said:
moto sg jer dee .. nie kalau ade rezeki nak ambik blk sbk tp mesia nye la.. rabbit ohhhh rabbit!!!!!!!!!!!!! sori spam..

kalu nko keje gov..leh wat zero downpament loan sampai 20-30 year.. kat kapar klang bleh wat tp x sure ar dengar2 org ckp jew...
masalahnya aku kerja swasta bro...agak payah sikit laa..kena kumpul cash..rabbit motor apa bro? maklumlah baru nak berkenalan dgn dunia SBK...kalo ko berkenanan nak pakai SBK semula..tu aa ada otai SBK senyap jerk tu layan 135LC...dia bleh adjust semua bro

GhosT.Lordz

Super Veteran
waaa....ni dah jadik thread sbk ke??uuhu... apa kelas sbk..lepas ni aku nak layan scram plak.... tak main la sbk ke rempit seme..lagi 5 tahun aply balik kampung..main scram plak..best best..pikap giler badak...bole terbang2..

p/s:- minyak dedua memang bagus..aku suka dedua...cuma aku lebih ke jtx sebab dia mineral..pilihan aku sejak dulu ..kalau ada 2 minyak bagus..pointer lebih aku bagi kat mineral..hehe

dinn977

Veteran
yg palex jual tu myak ape erk ?
yg mineral mcmner pulak ? yg sintetik mcmner ?
mmg kureng sket pasal minyak ni.....
nak kene blajar lebeh lg ni . . . .
bese pkai shell rm10. je.... kdg2 pkai shell rm14.50.

bro ghost..... klass kembang tu mcmner nak rasa erk . . . .?
tolong....

phl6684

Moderator
Staff member
cam kenal ja d KEDAH tuh??hahaha...
bro...bro ghost ckp klu pkai jtx nie ngan clutch organik...bley slip...

klu clutch faito swift z tuh organik ka???serius nie...kang slip nk kna tuko plak...rugi klu tumpah walau setitik tuh...hahah

isdaniel

Super Veteran
phl6684 said:
cam kenal ja d KEDAH tuh??hahaha...
bro...bro ghost ckp klu pkai jtx nie ngan clutch organik...bley slip...

klu clutch faito swift z tuh organik ka???serius nie...kang slip nk kna tuko plak...rugi klu tumpah walau setitik tuh...hahah
confirm dgn dia balik..apa clutch organik tu?..campuran baja + sayuran kot...haha..

phl6684

Moderator
Staff member
bro2 semua...pas guna jtx dlm 2 hari nie..
moto xrasa beza sgt..tp ade rasanya...

n tepet da longgar..nape erk??

n bukan kah klu pkai jtx nie enjin semua akan lebih senyap??
sy pkai enjin dok bunyi c2 la...xsenyap2 pon..huh...

n makin hari tepet makin bunyi kuat..
merembat kadang2 je...mlm2 je....

agak2 nape erk??stakat nie...tarek clutch msok gear ok la...xde slipp2 lagi...

GhosT.Lordz

Super Veteran
tepet kuat sebab ko set longgar dan kaki rembat..bukan sebab apa tu..nak senyap jgn start enjin..huhu..jtx bukan bagi enjin senyap sgt..tapi bagi smooth je..

phl6684

Moderator
Staff member
owh...ok bro tq...lg 1 kan...paku tepet tuh...klu dia da makn sket..then asyik adjust gak xsedap ka??ka nk sedap bli paku tepet baru??

phl6684

Moderator
Staff member
mana da rembat...rembat bla perlu ja...

bro set tepet ikot spec stended ka pa pas modi cam,block smua nie??