• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Tips Menjaga Penukaran Minyak Hitam dari HLY

Azreel

Motor baru meter dlam 1k aq tukar trus minyak
Fully Synthetic apa akan jadi ek???motul 5100...aq was2 nei nak buag ka mcm mna

man_sate

Super Veteran
اَلسَّلَامُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَا تُهُ

Saya nak tnya kalau moto baru meter dalam 1k lebih lepas to aq tukar minyak enjin trus Fully Synthetic apa akan jadi ek???ok ka x ok..sbb aq ad terbaca motor baru kena pakai maneral dlu lepas dah hbs pantang baru pakai semi or Fully Synthetic???pencerahan plsss
Waalaikumusalam,
Tak jadi apa. Teorinya macam tu la.Pakai mineral dlu sebab lebih likat dan banyak geseran die berbanding fully synthetic. Mineral 1k - 1.5k je. Nanti 1k buang minyak tu supaya buang habuk besi tu. Lagi pon pakai fully synthetic membazir je mule2. Pantang 1k je moto baru. Fully bole smpi max 3k.

Saya selalu kalau pas tuka block pantang 500km pakai mineral. Buang lepas tu tuka fully atau semi. Barang baru habuk2 besi die banyak.

Btoi ka nei??sapa yg guna jdi mcm nei??teringin juga nak pakai tpi tertengok plak bnda nei..
Saya tak pakai dah sekarang radiator cover sebab radiator bocor lepas 2 tahun sbb cover radiator. Kadang2 kalau eksiden fork bengkok lepas tu radiator bocor bukan sbb fork tu kene radiator tapi cover tu kene. Saya kene lepas 2 tahun cover tu cucuk radiator punye line. Lesap RM 200. Huhuhuhu :(

Yang cover bawah tak penah pakai.

Group nei ada facebook x???
Saya pon tak pasti sebab saya takde facebook. :D

Azreel

Waalaikumusalam,
Tak jadi apa. Teorinya macam tu la.Pakai mineral dlu sebab lebih likat dan banyak geseran die berbanding fully synthetic. Mineral 1k - 1.5k je. Nanti 1k buang minyak tu supaya buang habuk besi tu. Lagi pon pakai fully synthetic membazir je mule2. Pantang 1k je moto baru. Fully bole smpi max 3k.

Saya selalu kalau pas tuka block pantang 500km pakai mineral. Buang lepas tu tuka fully atau semi. Barang baru habuk2 besi die banyak.

Saya tak pakai dah sekarang radiator cover sebab radiator bocor lepas 2 tahun sbb cover radiator. Kadang2 kalau eksiden fork bengkok lepas tu radiator bocor bukan sbb fork tu kene radiator tapi cover tu kene. Saya kene lepas 2 tahun cover tu cucuk radiator punye line. Lesap RM 200. Huhuhuhu :(

Yang cover bawah tak penah pakai.

Saya pon tak pasti sebab saya takde facebook. :D
°·♥·♡Τнäиκчöü♥·♡·°

So sy skrag baru pakai fully lepas 1k lgi sy buang minyak nei isilan plak maneral 1k lagi baru fully??boleh kan cm to..

Azreel

kimie
mgkin la kot yg jamed tu pakai oil filter local pasal beli pun kat kdai sparepart je. tapi mcm serbuk besi slalu terperangkap kat drain 4t yg mcm penapis tu... aku pakai block 62mm.. cc enjen hampir 180cc.. lg pun tpt keje aku dekat 6km jer:D
mcm mana nak taw filter ori ke fake??

Azreel

Aq running 1k lebih dah lpas to tukar pakai motul 5100 10-40 juga...ok °·♥·♡Τнäиκчöü♥·♡·°

Iqbalyusoff

shell advance ultra fully synthetic 15w 50 best,
pomen biasanya suruh guna mineral -> semi synthetic -> fully
mcam bro2 otai bg tau tu, filter fake vs ori getah atas n bawah filter itu besar, hampir2 menutupi bahagian atas n bawa filter, apabila diketuk ia akan berdengung, getah lembut, kalau yg fake ada gap antara jaring di dalam filter itu.

man_sate

Super Veteran
Shell ori ok. Tapi kedai selalu banyak jual klon terutamanya castrol, shell dan motul sebab ni yang digemari ramai. Minyak itam klon pada gred minyak yg rendah selalunya.
Sy mase moto stendet pakai kejap je shell fully sbb kasar ni beli kat stesen minyak. Sama macam yamalube kat kedai kasar sgt. Yamalube dekat hong leong yamaha sg buloh berbeza, enjin jadi lembut.