• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Spec Standard Tp Nk Buat Sedap Jalan Jauh

Assalamualaikum otai2 lc, saya budak lagi dalam dunia permotoran. Jadi saya nak minta pendapat otai2 kat sini.
Saya pakai lc v2 4s, saya nak setting untuk sedap jalan jauh je. Saya ulang alik kl - seremban, masih belajar di seremban, duduk kl. Jadi apa perlu saya buat untuk sedap jalan jauh je, sedap highway orang kata, senang nak potong lori bas yg laju kat higway tu. Kalau pakai block org ckp kena jaga minyak hitam, susah juga saya masih belajar, byk pakai duit. Tolong ya otai otai and bro bro sekali

man_sate

Super Veteran
Waalaikumusalam,

Block 62mm
Cam CMS
Valve spring CMS
Carb Kips/Uma

Kalau letak kan maximum budget pon bagus jugak...bole tau barang2 pe yg sesuai dgn budget...

kamen rider x

Super Veteran
Block uma 62, head porting & polish, spring valve (kenyal), cam sesedap rasa, cdi brt, carb tzm (top speed hidup), ekzos std kasi modi lawas dan yang penting sekali ade bajet cukup untuk ubahsuai kenderaan tu. Insya'allah, apa yang di idamkan tu menjadi kenyataan.

Sekian pendapat setengah sen saya.

Kamen Rider X

cham

Moderator
Staff member
Block uma 62, head porting & polish, spring valve (kenyal), cam sesedap rasa, cdi brt, carb tzm (top speed hidup), ekzos std kasi modi lawas dan yang penting sekali ade bajet cukup untuk ubahsuai kenderaan tu. Insya'allah, apa yang di idamkan tu menjadi kenyataan.

Sekian pendapat setengah sen saya.

Kamen Rider X
yehh sudah kembali..

Abeszz

Block 62mm =RM 350
Cam =RM 100
Valve spring = RM 70
Gasket dan Gasket Tembaga = RM 50
Upah = RM 70 - RM 100

Lebih atau kurang macam tu.
Tp ade org kate bile pakai block 62 kene tukar carb,pastu head lak kene porting xpon tukar jgk...kepale da pening ni mne satu betul

man_sate

Super Veteran
Tp ade org kate bile pakai block 62 kene tukar carb,pastu head lak kene porting xpon tukar jgk...kepale da pening ni mne satu betul
Head tu kene adjust buat kawah. Tak yah porting pon. Cume polish bahagian ekzos.
Pasal carb tu pulak. Tuka kemudian pon takpe bile ade modal. Da tuka carb baru keluar performance tu. Kalau pakai carb stendet tak kua performance tu cume jauh berbeza la dari spec stendet dgn spec 62mm.

• Like
Reactions: Rbb