• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Macam Mana Nak Buat Lc 5 Speed Laju

yus

ya memang betul...apa pun kalau nk laju kena bertempat juga...bukannya belasah aja..cari kepuasan tak akan dapat kerana main dgn kenderaan mcm never ending story katakan..:)

Edy

Mcm mana nk setting bunyi enjin seolah tak pasang kotak angin? mcm garang jer bunyi motor tak pasang kotak angin...:D

Lg satu, kalo tak pasang kotak angin, ada effect apa2 tak??:eek:

kamen rider x

Super Veteran
Mcm mana nk setting bunyi enjin seolah tak pasang kotak angin? mcm garang jer bunyi motor tak pasang kotak angin...:D

Lg satu, kalo tak pasang kotak angin, ada effect apa2 tak??:eek:

Tak pasang kotak angin, effect kat piston cepat calar klau masuk debu2 pasir klau jalan kering kontang..

-Std x yah usik ppe wat rosak enjin je.. Power dia kuar x byk mana klau buka pun.. huhuhuhu :cool:-

arep

salam..sy pky block 61mm,cam uma,spring valve rcing,cdi brt,carb standed tp rejet,rim 1.85 da bole dpt 150-160..klau pky blok 63-65,pky carb besar2 xtau la g nye mcm mne..

topek

Member
nk tnye cket..moto sy smua std..tp igt nk tkar blok 57mm..cdi,carb,cam n yg lain smua tak nak tukar..agak2 blh naik cket tak top?n blh sbbkn rosak enjin tak?

Jarez_clank

Veteran
bkn takat top,mse bwak biasa2 pon bunyi dia kuat sikit dr yg 4 speed pnya..
Try tukar guna minyak Hitam
Motul Multipower SAE 20W-50

Atau
Motul Multipower SAE 15 W-50

Untuk Layan Top High-Way Use
Motul Multipower SAE 10W-40

Sy guna minyak nie mmg Best.. Jaga enjin Dari masalah Bunyi dari mesin.

Klu masih ade bunyi tidak menyenangkan .. Sila hantar Kedai Pomen² Berdekatan™:D

Mngkin ade infac pada valve dll... :cool:

Kalau salah tolong Betul² kan :dance: Maaf Lari Pada Tajuk dah :D

FreeCoverCharge

syukur alhamdulillah..motor dah laju...maaf lambat bg tahu kwn2 pasal saya pergi indonesia lama atas urusan berniaga....skrg ni saya pakai blok 66mm head 22/25 Carb uma...exzos leo vince...spoket 16/37...gear 5 pakai yg 25t...memang best sangat dr pickup smpi top...ni nak buka enjin balik pasal dapat gear yzf complete beli kat indon...rationya best..

1st 32/12 (2.83)
2 30/16 (1.875)
3 30/22( (1.364)
4 24/21 (1.143)
5 22/23 (0.957)
6 21/25 (0.840)

ni rationya tapi saya belum pasang lagi...try bawa pomen indon tu punya memang best..dia pakai blok 65mm dan head 22/25..
perghhh..mmg power spec

fikri

nk tnye cket..moto sy smua std..tp igt nk tkar blok 57mm..cdi,carb,cam n yg lain smua tak nak tukar..agak2 blh naik cket tak top?n blh sbbkn rosak enjin tak?
aku pkai blok 57mm ,cdi racing,hi cam pon dpt 160 jer.inikn blok shj,pndai2 lar agk brape jer leh pegi;)

pergh.....tesedak teman dengo bro yus punye lc, outmeter.....mmg tabik....ape perasaan ek riding moto cub 180...perghhhhh.....kalau kete 180 perasaan die mcm nk kentut pon xsempat....hohoho......