• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

HELP/PERTOLONGAN DIPERLUKAN!!!

Status
Not open for further replies.

athlon

wpt4205 said:
athlon said:
bro.. klu nk dpt top speed. tak nak kaco injin pon bleh..

acct.. injin STD ni kuat gak ooo. tp xla sepower mcm moto dh pakai blok besaq semua.ygpenting klu blah full throttle x jahanam injin.kat cni nk study skit n paham pasai injin insy bleh balh mcm moto aku..aku head blok std, cam std, piston std 0-0,spoket pon size std 15-39, bak kata len injin dlm semua std.. je

aku set carb, set plug( tukaq platium or irdium type), modi air filter tp pakai box n filter gak, buat wiring ckit, pakai cdi, modi ekzos std tak yah tukaq paip pon xpa, pakai myk injin mahai,.. buat setting ni saja pon moto aku dpt 180 km/j no hal.. dlm 700m leh dpt 170kmj..

bg aku injin std ni mmg power,, n tak yah penin2 pala nk turun injin semua.. cuba la tgk cmna.. semua tu dr ALLAh.. cuba n tgk perfromance dia cmna

brader tu settting sekilo mmg lah boleh dapat 170km/h dlm 700m, mmglah blok standard tahan bila nak tarik gila2, bigbore pun bole tahan provided seting cun muto saya standard tak buat apa disc belakang pun bole lari 170KM/h berat bdn 80 kilo lagi...sekali dah rasa blok besar pasti tak akan berpaling lagi
mmg blok besaq ni best.. aku dlu pon pernah kat pakai kiriss.. top ok ketahaaan mmg x lama..pastu injin cptpans.. performance lama kiran kurang.. pastu nk kena wat blk br sodap.. tp klui pakai std ni nk merembat gila2 pon bleh .. long distance pon ok.. bukan nk kata blok besaq ni x best tp takx tahan.. bg owg yg x berduit mcm aku ni .. pakai std mcm aku ni pon dh bleh rasa keseronokan nya.heheh...aku nk menten blok std ni bukan apa.. piston kita n blog semua tu teknologi br.. so klu pakai blok besi sure blok besi yg.. tu aku x mau tu...

Pandir135

Super Veteran
Bagi uncle block std ke big bore ke sama je...yg pnting cam mane kita lanyak moto dan jaga moto. Ketahanan enjin begantung pada penjagaan nya..memang btol eng std lebih tahan,tapi kalu asyik lenjan sampai tak ingat dan tak rajin jaga...hancus jugak..begitu juga ngan big bore. Pendek kata, kalo tak nak rosak jgn mod, maintain std je,kalo nak mod atau pkai big bore, cukuplah stakat pickup dan top speed utk memotong
dan lari dari lori dan bas. Ingat... moto kita kecik mod melangit mane pun
xkan sampai tahap superbike...keh...keh...Happy new year smua...

kamen rider x

Super Veteran
Salam..
Betul..Betul..Betul..
Pe yg old timer ckp ni betul..

Klau moto dh habis MOD lanyak moto tu habis sampai tahap kemampuannya..

Dah habis laju pun tapi tuan punya moto tu x rasa laju2 lagi bagai SUPER BIKE..

Pulak tu tuan punya moto xsayang enjin..
Huhuhu..
SUPER BIKE pun leh lingkup..

Klau kita nak laju sgt2 sampai tahap xt'hingga simpan aje duit byk2 beli SUPER BIKE terus gerenti puas hati..

Laju dengan Lagi Stabil
x membahayakan diri kita..

Selamat Tahun Baru..
Selamat menunggang semua..
Dan..
Selamat sampai ke destinasi anda..

He,he,he..

syfull

Salam bros,aku hari ni bru psg blok fz150(vixion)kat mto aku n cam yy pang..Msa ne nak break in dlu so msih belom tau lgi potensi sbnrnya,tpi aku rsa lbih baik dri dlu..Lps break in,nak psg valve spring..Insyallah 2-3 hari lgi la..

athlon

Pandir135 said:
Bagi uncle block std ke big bore ke sama je...yg pnting cam mane kita lanyak moto dan jaga moto. Ketahanan enjin begantung pada penjagaan nya..memang btol eng std lebih tahan,tapi kalu asyik lenjan sampai tak ingat dan tak rajin jaga...hancus jugak..begitu juga ngan big bore. Pendek kata, kalo tak nak rosak jgn mod, maintain std je,kalo nak mod atau pkai big bore, cukuplah stakat pickup dan top speed utk memotong
dan lari dari lori dan bas. Ingat... moto kita kecik mod melangit mane pun
xkan sampai tahap superbike...keh...keh...Happy new year smua...
yup mmg betui apa yg di gtaw tu.. tp std modi ni dgn penjagaan yg elok lebih tahan dr modi yang dgn perjagaan.. sbb heat tranfer semua dh berubah so kita x teliti betui2 akan jd mslh yg mendatang n tak berhenti..
huhu.. tp takpa yg penting sekarang ni knowladge utk modi ni.. klu semua phm insy.. semua akan sempurna.. just my 2 cent..

syfull

@phl6684-alhmdulillah,budjet aku smuanya kira2 lebih kurg rm850(bnd350)..Dgn budjet ni aku dpt beli:set blok vixion(ori!) n segala brg2 keperluan tuk pasang mcm gasket n piston ring etc,racing cam n valve spring yy pang,n tayar belakang tubeless jenama swallow size 90/80..Smua benda ni kawan aku yg rekemen..N diaorang jugak la yg pasangkn,fo FREE!(tnx guys!RESPECT U ALL!).Aku tengok diaorg tak modi ape2,plug n play jer,cuma decompression assy dah tak pki g dah psl cam bru tu..Tinggal valve spring jer blum psg..Sbb diaorang takder perkakas yg sesuai tuk psg:)..N terus fine tune valve dier.Nie kena bawak kat ejen yamaha la diaorang ckp.. Tpi sblm tu diorang rekemen aku break in dlu blok 500-1000km dlu.Ish lama la pulak!.Ada apa2 tips yg bagus tuk break in??Anyway,mod ni dh kira bgus utk org biasa mcm aku nie,tak la ekstrim sgt hehe..sebab aku lbih pentingkn(n harapkan)ketahanan disamping prestasi enjin tu..Tpi aku rasa,upgrade ni tak berakhir setakat ni je..;)

wpt4205

bhg bwh block kena shave dlm 1MM sbb FZ besar compare to LC , lbh baik shave block dr enjin takut nak pakai standard blik

syfull

hm,mesti shave jugak ke?Aku punya nie plug n play jer..Ok jer setakat ni..Kalau tak shave apa yg akn jdi?Msa nie msh g nak break in,yg teruknye kabel meter aku lak putus!Ish ada2 jer..

lutfi

original block fzi kene shave outer slip 2.. bg ngam2 masuk kat crankcase standard LC.. aku dah pakai block fzi ni pada tahun 2008..alhamdulillah skng dah 2010 elok la..cume piston ring kene tukar jer bile ade duit..piston ring dah haus.. tp aku xsure block fzi leh plag and play..

Na0ki

Super Veteran
Pandir135 said:
Oh ya..lupa plak..bro kid msuk spital sal ape eh???
salam uncle.. kid da kuar spital tp msuk blik isnin ari tu.. dia mengalami sakit teruk kt paru2 diserang virus dari keadaan cuaca.. so pg td dia ada msj saya yg dia kena operate kaki ngan tgan dsbabkn brnanah.. dia mgkin akan berada di hspital lagi slama dua mggu.. saya yg spatotnyer kena g mlawat dia ptg td x mnjadi krana keadaan cuaca yg hujan x mgizinkn.. insyallah esok ptg saya g mlawat dia klo xde msalah.. mari kwan2 kita doakan moga dia cpat smbuh dlam keadaan baik.. amin..

Status
Not open for further replies.