• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Cara Setting CDI BRT Smart Click DC Dualband utk 135lc

Power Ride

kawan2 ada tak link cemana setting cdi dualband ni? saya masih terpinga-pinga mengenai degree2 ini..darjah apakah yang dimasukkan. Moto saya,saya tak setting apa2 pun kat cdi. sarung, jalan..top kat meter 120kmj :( habis pulas..

TopuiRocko

Assalamualaikum.. boleh bgi dkat syaa tak speks utk cdi imax 16steps..
Speks moto sya:
Crb Tzm..
Head std tpi modi saiz 19/22
Block Shark ceramic 64mm
Hi-Cam cms
Mangkuk clutch uma (1set)
Paip Ahm M1
Cdi Imax 16steps(tapi tktaw set rpm and Btdc)
Hrap-2 otai-2 dpat beri pendapat ttg btdc and rpm yg sesuai utk moto sya..

fikash

:oops: kawan x penah pakai..buat masa nie cdi paling best uma jew huhuhu..

Cer tunggu respon otai² lain.
yup.. ramai yg syorkan cdi uma.. tp rega boleh tahan jugak.. (marilah kita menabung). hehehe ... sementara tu nk try brand nie dulu... tgk kat mudah rm120...

cham

Moderator
Staff member
yup.. ramai yg syorkan cdi uma.. tp rega boleh tahan jugak.. (marilah kita menabung). hehehe ... sementara tu nk try brand nie dulu... tgk kat mudah rm120...
Dari awak bajirkan rm120 tu baik awak holl dulu..menabung lagi 3 bulan..saya pakai cdi uma dah hampir 2 tahun alhamdulillah tidak mngecewakan.

man_sate

Super Veteran
View attachment 33267
assalamualaikum..... ada x kawan2 yg pernah pakai cdi nie... mohon review sikit.. tq....
Dari awak bajirkan rm120 tu baik awak holl dulu..menabung lagi 3 bulan..saya pakai cdi uma dah hampir 2 tahun alhamdulillah tidak mngecewakan.
Macam cham cakap baik hold dulu kumpul duit....better angkat uma...sebab brt bnyk klon...yg ori ade warranty setahun....saya pakai brt 5 taun....still ok lg....

fikash

Macam cham cakap baik hold dulu kumpul duit....better angkat uma...sebab brt bnyk klon...yg ori ade warranty setahun....saya pakai brt 5 taun....still ok lg....
hmm... yelakan... hold dulu la...... tambah lagi 2 ratus lebih je lagi..,... ok.. tq abam2 idola sekalian atas nasihat......

Nua7712

Guys.. Mcm mana nk mapping smartclick ni sama mcm powermax dualband eh.. Brpa btdc n rpm setting powermax dualband ye..Dlu pkai pmx dualband sedap then kong pkai smartclick sbb dengarnya payah nk dpat pmx dualband ori di era perkembangan pesat ini.. Harap dapat membantu..

Nua7712

Guys.. Mcm mana nk mapping smartclick ni sama mcm powermax dualband eh.. Brpa btdc n rpm setting powermax dualband ye..Dlu pkai pmx dualband sedap then kong pkai smartclick sbb dengarnya payah nk dpat pmx dualband ori di era perkembangan pesat ini.. Harap dapat membantu..
Lagi satu saya punya tombol ade dua takde tulis pape mana satu rpm or btdc. N tombol tu choice dy 0-9,a-f untuk satu tombol. Lagi satu tombol pun sama 0-9,a-f. Ape mksud tu pun tktau ..

man_sate

Super Veteran
Powermax membe pon kong.. Pakai sebulan je... Tp sy pakai dualband tahan setakat ni 4-5 tahun sampai arini... Adik pkai same dgn awak punye da 2-3 tahun... Sy da beza kn 2 2 ni... Smartclick lg sedap api die...kemudian kelebihan die bole adjust api dgn rpm..bile perlu kat highway bole adjust tok spec tu... Tok town pakai set town lak... Sy punye cume plug n play je...

Ape2 tgk pd keupayaan masing2 la...kalau jenis rajin adjust cari tune cdi smartclick terbaik... Nk plug n play pon bole... Kalau plug n play amik dualband or powermax je...

Lagi satu saya punya tombol ade dua takde tulis pape mana satu rpm or btdc. N tombol tu choice dy 0-9,a-f untuk satu tombol. Lagi satu tombol pun sama 0-9,a-f. Ape mksud tu pun tktau ..
Patutnya ade sticker rpm 1k-15k...btdc 23°- xingat bape... Da trtanggal kot sticker tu.. Btdc (before top dead centre) ni tok ignition timing...bole google nak tau lebih lanjut... Sy set kat moto adik btdc 29°... Rpm 14k....

Last edited:

nurmie4997

Assalamualaikum...saya nk tanya otai-otai semua....CDI MB Performance untuk 135LC V2 Standard ok x?
saya nk set long ja dan sedap bawa....sbb nak ulang alik Penang-Perak....kalau elok...macam mana nk set CDI tu....ada tips tak....
minta bantuan otai sekalian.
#Beginner

man_sate

Super Veteran
Assalamualaikum...saya nk tanya otai-otai semua....CDI MB Performance untuk 135LC V2 Standard ok x?
saya nk set long ja dan sedap bawa....sbb nak ulang alik Penang-Perak....kalau elok...macam mana nk set CDI tu....ada tips tak....
minta bantuan otai sekalian.
#Beginner
Waalaikumusalam.. membe ade pakai tapi bentuk sama je dengan cdi oren thailand...
MB plug n play..
Disarankan pakai BRT atau UMA..

man_sate

Super Veteran
uma kalau standard nk set mcm mna....yang sesuai utk long distance...
UMA bole set rpm dgn degree ignition... Untuk standard plug n play pon cukup da... Kalau berkenan dengan UMA... Bole kaji sendiri atau tggu otai2 lain yg pakai UMA...
Yg sy pernah pakai BRT Imax 16step adjustable.. Adjust rpm dan btdc..
Kalau moto standard cari jenis plug n play.. Performance cdi adjustable tak keluar kalau moto standard.. Top atau pickup takde beza dgn cdi racing plug n play...
Adjustable sesuai untuk keluarkan performance yg terpendam pada moto yg bukan standard... Tapi jalan nak keluarkan performance tu rumit..