• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

sproket terbaik untuk LC std

amry

haaa 1 lagi camne dgn sistem kipas kita???nk smbung cmne???ker on je kunci trus pusing?bole broo???

Botak@LE4229

haaa 1 lagi camne dgn sistem kipas kita???nk smbung cmne???ker on je kunci trus pusing?bole broo???

Kipas radiator x pyh kacau...biar auto pakai thermosensor...bila panas baru kipas on..tp bila dah buang termostart..kipas jarang on sbb x panas pun..kecuali pakai blok besar2 baru slalu dgr bunyi kipas...

amry

oooo klau buang pon kipas still bole gune ea broo???ingtkan x bole pkai da sistem die,,,hehe tq broo,,,,,

Joe SEVEN

Veteran
bukan mcamtu amry,sistem masih bergerak,tapi kipas jangan dibuang,kalau panas air nanti,sape nak tolong tiupkan?sistem kete kolen pun macam moto kolen jugak same,cube kalau kete pun dibuang kipasnye jugak,ape jadik?

amry

hehe bkn mcm tu laa mksd sy bro @Joe SEVEN ingtkan cmni klau dh buang termo tu kn kipas tuh x detect panas n pusing dh,,,,rpenye x la yer bila kita dh buang termo tu pon,,,,hehe

MNG

abam abam~wa ingat mau main sama itu spokek jugak loh...apamacam puya main harr??bleh kasi idea ckit??..
uma62,SP28carb,19/22 V(p&p),uma hicam,Rextor cdi,cms cS,uma vS,ahm m1 sp....+++skrang wa pkai spoket 15/37 je...bleh ngam sama pe lagi??;):p:D

zahrin

Bro nk tnya nie..saya pkai lc 5speed... dh buat standd modi..block fz,head potong 0.4mm,cam uma,caburetor uma saiz 24 mj pj 100/30,,cdi koyoko..spoket saiz apa sesuai..mohon pencerahan..
cms?
huh???

std pling kecik pon 37 blkng..tuh pon lmbt la top..klu men heway ok...huhuh...

adam_john99

Super Veteran
Bro nk tnya nie..saya pkai lc 5speed... dh buat standd modi..block fz,head potong 0.4mm,cam uma,caburetor uma saiz 24 mj pj 100/30,,cdi koyoko..spoket saiz apa sesuai..mohon pencerahan..
Suggest 15-35 bro...sbb mase aku pakai block std but head std di port n polish + skim 1mm+sv+cam lhk= 15-36

adam_john99

Super Veteran
abam abam~wa ingat mau main sama itu spokek jugak loh...apamacam puya main harr??bleh kasi idea ckit??..
uma62,SP28carb,19/22 V(p&p),uma hicam,Rextor cdi,cms cS,uma vS,ahm m1 sp....+++skrang wa pkai spoket 15/37 je...bleh ngam sama pe lagi??;):p:D
Besarnyer sprocket mcm std dah..takut top gantung jer....kene try dulu la bro top ko mcm mane....brg2 upgrade dah sedap...takkan pakai 37...mcm buang power jer...

adam_john99

Super Veteran
Tak berat le bro..sy pkai skrg 15-39..masuk gear 5 down terus lemau je..nape erk..ke kene mengena ngan setting coburetor..
Laaa...5 speed ker....tapi nape pakai 15-39 pun lemau enjin?meaning mcm takyah upgrade jer la....cer check setting angin pj n mj....cdi set mcm mane?plug kaler ape bro?nanti kasi feedback kat sini k...

zahrin

X
Laaa...5 speed ker....tapi nape pakai 15-39 pun lemau enjin?meaning mcm takyah upgrade jer la....cer check setting angin pj n mj....cdi set mcm mane?plug kaler ape bro?nanti kasi feedback kat sini k...
Cdi koyoko xde stting bro..jenis cdi nie dia akan pusing kipas ja klu pnas dia x tggu panas btl2 baru pusing kipas..plug warna mcm karat camtu la..mj pj je 100/30..tp sebelum nie waterpum bocor aircoolnt msuk enjin..tp dh tukar minyak itam balik n tukar getah ngan bearing sama kipas kecik kat waterpum tu..

adam_john99

Super Veteran
X

Cdi koyoko xde stting bro..jenis cdi nie dia akan pusing kipas ja klu pnas dia x tggu panas btl2 baru pusing kipas..plug warna mcm karat camtu la..mj pj je 100/30..tp sebelum nie waterpum bocor aircoolnt msuk enjin..tp dh tukar minyak itam balik n tukar getah ngan bearing sama kipas kecik kat waterpum tu..
cer ko tukar balik cdi std n test tgk pegi moto ko mcm mane....bende skarang dah upgrade takkan gear 5 lemau jer....suspect dari cdi kong and carb set tak cun, aku pakai uma 62mm n carb uma set mj 125 n pj 32....just nice....harap mencuba and selamat berover speed...

zahrin

cer ko tukar balik cdi std n test tgk pegi moto ko mcm mane....bende skarang dah upgrade takkan gear 5 lemau jer....suspect dari cdi kong and carb set tak cun, aku pakai uma 62mm n carb uma set mj 125 n pj 32....just nice....harap mencuba and selamat berover speed...
Ok nt test tgk cdi..nie kaburetor uma 28 mj pilot elok bape..skrg mj 105 pj 30..ok ke bro..ohh bro block uma..saya block fz je..ingt ade modal baru nk sarung block uma..