• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Setting Mj Pj Carb Mikuni Vm28 Untuk Block Fz150i

shajarul GmbH

Salam 1 malaysia :dance:,

saya ni baru nak belajar main moto, nak tanya pengalaman otai2 LCians untuk berkongsi bersama

moto 135lc v2 5 speed, baru siap mod, sarung cam & block fz150i + mikuni vm28 double R (mj pj masih standard)

masa baru pakai cam + block fz enjin okay je, tiada masalah, tapi bila daa tukar carb pulak moto jadi bobok, minyak kuat, bila nak tarik sentap throttle enjin jadi macam tak lepas, sekarang ni nak try setting mj pj pulak.

otai2 boleh bagi cadangan setting yang sesuai mj pj carb mikuni vm28 untuk block fz150i??
;);););)

daddynia

Veteran
Salam 1 malaysia :dance:,

saya ni baru nak belajar main moto, nak tanya pengalaman otai2 LCians untuk berkongsi bersama

moto 135lc v2 5 speed, baru siap mod, sarung cam & block fz150i + mikuni vm28 double R (mj pj masih standard)

masa baru pakai cam + block fz enjin okay je, tiada masalah, tapi bila daa tukar carb pulak moto jadi bobok, minyak kuat, bila nak tarik sentap throttle enjin jadi macam tak lepas, sekarang ni nak try setting mj pj pulak.

otai2 boleh bagi cadangan setting yang sesuai mj pj carb mikuni vm28 untuk block fz150i??
;);););)
Hi bro..saya pun baru guna carb VM28....baru lepas tukar jetting...
1st cuba set guna mj140,pj 25 semua ok cuma minyak agak mencurah-curah ke ladang gandum.
2nd guna set guna mj140,pj 20 semua ok cuma minyak belum pasti bab baru je pagi tdi tukar jetting.

base dgn spec bro tu lebih kurang sama dgn saya punya..... satu je masalah bab saya guna LCV2 5S carb tu payah nak masuk bab sangkut kat enjin(guna tengkuk carb apido). mohon pencerahan lagi dari rider lain yg guna carb VM28

Mits

ni masaalah setting MJ ngan PJ.. masaalah biasa yang nampak senang tapi leceh.
kalau motor macam RXZ tu best la bukak pasang carb.

cadangkan, start turunkan PJ satu-satu sampai motor ilang sentap2 bila pulas dan bobok tu.. dah dapat tu baru test MJ plak sampai minyak paling minima dan jangan lupa check plug.

Tapi masaalah bobok ngan minyak ni selain carb, ekzos pun kekadang punca jugak.