• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

LC 5clutch yang baru tak laju..top speed leh sampai 120 jer huhu..

Tabligh_Rider

Salam. Terimakasih atas post-post yg penuh dgn info yg terkini dan efektif. Sekurang-kurangnya bila nak modify LC saya kat workshop, kita dah tahu serba sedikit jenis barang ug ditukar dan fungsinya. In-Sya-Allah, nak modify LC135 5 speed bulan depan di Bangi. Set2 kita jugak. Dieorang kata prepare duit aje. 170-180km/j resultnyer. Apa2 hal nanti share kat sini

hamdanz

Salam. Terimakasih atas post-post yg penuh dgn info yg terkini dan efektif. Sekurang-kurangnya bila nak modify LC saya kat workshop, kita dah tahu serba sedikit jenis barang ug ditukar dan fungsinya. In-Sya-Allah, nak modify LC135 5 speed bulan depan di Bangi. Set2 kita jugak. Dieorang kata prepare duit aje. 170-180km/j resultnyer. Apa2 hal nanti share kat sini
salam...apa riview bang?dah modi ke moto?kalau cun saya nak follow

hamdanz

Tabligh_Rider

Belum lagi bro sebab kereta kena major repairs. Riban jugak kena. So far, dah ricky tempat lain utk upgrade LC saya. Kali ni tanya kat kedai di PJ seksyen 14. Seribu lebih gak: block 62mm. CDI. Carb. Ekzos standard dimodified. Sprocket 15/31. Senang2 160. Kata mekanik tu. Mmmm. Nak test dulu kat LC baru 4 gear die punyer dulu.

Tabligh_Rider

Belum lagi bro sebab kereta kena major repairs. Riban jugak kena. So far, dah ricky tempat lain utk upgrade LC saya. Kali ni tanya kat kedai di PJ seksyen 14. Seribu lebih gak: block 62mm. CDI. Carb. Ekzos standard dimodified. Sprocket 15/31. Senang2 160. Kata mekanik tu. Mmmm. Nak test dulu kat LC baru 4 gear die punyer dulu.
Paling extreme: kedai kat pekan Salak. Chinese owned. Dari Nilai ke Salak, jalan lama. Lepas trafik light sebelum masuk ke pekan Salak tu, 100 meters on the left side of the road. Cannot miss. Mekanik tu kata: "kita pasang semua performance parts kat LC you. Kalau you suka, bayar. Kalau you tak suka, kita pasang balik ori parts you." hahahaha. Chanteek gak tapi jejak seribu lebih gak. Saya harap dua thread ni dapat membantu hamdanz...

hamdanz

Paling extreme: kedai kat pekan Salak. Chinese owned. Dari Nilai ke Salak, jalan lama. Lepas trafik light sebelum masuk ke pekan Salak tu, 100 meters on the left side of the road. Cannot miss. Mekanik tu kata: "kita pasang semua performance parts kat LC you. Kalau you suka, bayar. Kalau you tak suka, kita pasang balik ori parts you." hahahaha. Chanteek gak tapi jejak seribu lebih gak. Saya harap dua thread ni dapat membantu hamdanz...
seribu tu tak de masalah...cuma masalah kalau tak capai apa yang di hajati..nanti dia kata kena tambah lagi itu ini...tu yang menyampah...

dah bosan sangat ngan lc 5es saya ni..asyik kena main ngan cup2 kecik je...memang boleh tinggal dia orang tapi alahai tak jauh mana pun..

Jarez_clank

Veteran
seribu tu tak de masalah...cuma masalah kalau tak capai apa yang di hajati..nanti dia kata kena tambah lagi itu ini...tu yang menyampah...

dah bosan sangat ngan lc 5es saya ni..asyik kena main ngan cup2 kecik je...memang boleh tinggal dia orang tapi alahai tak jauh mana pun..
Bro @hamdanz cuba tgk balik dalam forum... sure hajat anda akan tercapai..

Tabligh_Rider

Betul tuan. Mrk akan bg alasan mcm2. Sebaik2 nya cari kedai sesama Islam. Kalu ditipu org bukan Islam, kita gak yg salah mempercayai mrk.
Saya mmg bercadang nak modify (light) kat kedai kat Bangi tu tapi tengah kumpul duit dulu. Terbakar lah gak itu hari dgn mamat EX5 ada bakul sayur kat belakang siap curi angin ikut. Hahahahaha. Setakat ni budget lepas beli exhaust Yoshimura dulu. Then tukar BMC Air filter. Barulah modify engin plak. Anyway, kita bertukar2 info utk kebaikan bersama. Assalamualaikum

yusri166

apa yang saya tahu dari pada kawan saya di taiping raider cub prix dia pakai Lc 5 speed,kalau pakai blok 62mm tak sekuat LC 4 speed,kalau nak tapau kena pakai blok 65mm ke atas..itu apa yg di cakap fazli sham le pasal dia pakai 5 speed,ramai yg cakap nak modi 5 speed byk cita...halim cub prix pun cakap...sekarang fazli sham pakai 69mm,saya try bawa memang best...

hamdanz

kalau masuk blok 65...rod standard tahan ker...sleve blok 65mm tu tahan ker?

byk citer lagi kan kalau pakai blok besar cam ni kan?

Jarez_clank

Veteran
Bro @hamdanz klu nak best untuk highway modal kena banyak...
Aq dah try my BFF mmg terbaik untuk lc 5s... Highway memg layan sampai 180km dinding meter lc 5s. Terutama nya kena tukar Block, Big Valve , Cam dan lain2 :D

cr0wer

hahaa... 5s klu dh pakai big b0re, skit je naik pun...
yg penting c0mplete engine bearing & gearb0x cust0m...
insyallah tercapai hajat anda...
ej0s tukar manif0l je...

RockRobin

tukar cdi mmg xde effect sgt...just cut off jd tggi rev bley pegi lg dr std...

da tukar cdi..valve spring wajib tukar...nk support high rpm...klu x valve bley putus...nk lg sdap tukar cams plak...n ejos pom2..then set spoket...set carb blk...blok std pon bley jejak 170++.................klu kena gaya setting nye...huhuhuhu
bro phl, modi mcm bro ckp ni yg sy minat..kat mane eh nak modi camtu? bro phl je lah tolong buatkan bleh?..hehehehe

aboy

Assallamuallaikum,
Newbie joiner,
Berhasrat nk boli LC ES baru, ada cadangan dari rakan2 sekalian?